dom psa sklep

Jakie mięso dla psa? Jakim mięsem karmić psa?

Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju karm o różnych smakach. Znajdziemy kaczkę, wołowinę i kurczaka. Często stawiamy sobie pytanie jakie mięso dla psa jest najlepsze ? Które wybrać ? Czy karmić jednym smakiem czy zmieniać i urozmaicać w ten sposób dietę psa ?

Zanim jednak przejdziemy do tego, jakie mięso ma jakie właściwości spróbujmy najpierw nakreślić dlaczego uważa się, że dieta bogata w mięso jest najlepsza dla psów?

Psy od tysiącleci żyły i rozwijały się bazując na diecie bogatej w mięso. Ich układ pokarmowy latami kształcił się i dostosowywał do tego, aby uzyskać jak najwięcej z diety bogatej w mięso dla psa. Dlaczego tak się działo? Dlatego, że psy do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania potrzebują diety wysokobiałkowej, białka składają się z aminokwasów, które są tak zwanym budulcem życia. Aminokwasy biorą udział w wytwarzaniu energii, budowie i naprawie komórek i mięśni oraz wytwarzaniu hormonów i enzymów.

Dieta bogata w mięso dla psa będzie generalnie lepszym źródłem białka niż rośliny, ponieważ białka w mięsie mają wyższy poziom niezbędnych aminokwasów

Nie powinno się jednak w diecie dla psa ograniczać tylko źródła białka do mięsa. W zrównoważonej diecie powinno się także zapewnić źródła białka pochodzące z roślin, nasion, zbóż

Ryba dla psa

Łosoś, tuńczyk i pstrąg  a czasami nawet jesiotr- to prawdopodobnie jedne z najczęściej stosowanych ryb w karmie dla psa. Psy uwielbiają ryby i dlatego mięso ryb jest bardzo popularne w diecie dla psa. Ryba to nie tylko doskonałe źródło białka, ale także niskotłuszczowy pokarm, wzbogacony olejami Omega. Ryba jest również bogata w witaminy i minerały. Ponadto niewiele psów jest uczulonych na ryby wobec czego karma z ryby dla psa jest świetna dla wszystkich psów alergików.

Wybierając rybę unikaj takich ryb ja rekin, miecznik. Te ryby mogą mieć podwyższony pozom rtęci. Jeżeli chcesz karmić psa rybą słodkowodną upewnij się, że jest ona odpowiednio przetworzona. Szczegółowy skład mięsa ryb kliknij TUTAJ

Mięso wołowe dla psa

Wołowina to bardzo zdrowe mięso dla psów. Jest bogata w białko, żelazo, cynk, selen i witaminy B12, B3 i B6. Wołowina zawiera stosunkowo niewiele tłuszczu a także jest bogatym źródłem kreatyny i L-karnityny. Szczegółowy skład wołowiny kliknij TUTAJ

Kurczak dla psa

Mięso z kurczaka to jedno z najczęściej spotykanych mięs w karmie dla zwierząt domowych. Oprócz tego, że jest bardzo popularnym i w miarą tanim mięsem, kurczak jest również bogaty w białko, witaminy B3 i B6 oraz fosfor i selen. Karmiąc psa kurczakiem musisz uważać na alergię. Dzisiaj dużo psów wykazuje właśnie skłonności alergiczne na wszelkiego rodzaju drób

Jagnięcina dla psów

Jagnięcina i dziczyzna stały się dość popularne wśród właścicieli psów. Dzieje się tak, ponieważ mięso jest bogate w witaminy B12 i B3, kwasy Omega 3 i Omega 6 oraz selen i cynk. Ponadto panuje powszechne przekonanie, że mięso jagnięce jest hodowane w bardziej naturalnym środowisku przez co jest mniej zanieczyszczone chemicznymi środkami.

Jagnięcina jest uznawana za jedno z bardziej tłustych mięs dlatego trzeba uważać na karmienie psów mających skłonność do nadwagi. Odpowiednio jednak zbilansowana w diecie będzie świetnym mięsem dla psów z alergią a także dla psów starszych.

Wieprzowina dla psów

Wieprzowina nie jest tak szeroko stosowana w karmach dla zwierząt domowych, ale jest bogata w białko, witaminy z grupy B, żelazo, selen, cynk i fosfor. Jednak jest to jedno z bardziej tłustych mięs, więc może być mniej odpowiednie dla starszych lub mniej aktywnych psów. Jeżeli chcesz zdecydować się na wieprzowinę upewnij się najpierw, że jest ona pozyskiwana w etyczny sposób, że świnie przedtem nie cierpiały na PSS – czyli zespół stresu u świń, gdyż w mięsie pozyskanym w taki sposób mogły zajść szkodliwe zmiany.

Indyk dla psa

Mięso z indyka jest jednym z chudszych mięs dodatkowo jest bardzo dobrym składnikiem diety dla psów z alergią, cukrzycą a także nadwagą. Indyka psom podaje się w okresie rekonwalescencji kiedy wymagana jest dieta lekkostrawna.

Kaczka dla psa

Mięso kaczki jest bogate w żelazo natomiast nie należy do mięs dietetycznych. Niestety posiada dużo tłuszczu ale i także jest bogata w cenne kwasy tłuszczowe. Jest dobra alternatywą dla takich mięs jak kurczak i indyk. Powszechnie uważa się, że mięso z kaczki dla psa jest zdrowsze gdyż nie jest masowo produkowane tak jak mięso z kurczaka. Przy psach z nadwagą należy uważać na mięso kaczki natomiast dla psów bardziej aktywnych ten rodzaj mięsa w diecie może być dobrym rozwiązaniem.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry